Pınar TURHANOĞLU GÜCÜYENER

Eskişehir Milletvekili Adayı

1982 yılında Eskişehir’de doğdu. Orta öğrenimini Eskişehir Anadolu Lisesinde tamamlayan Avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans, Kamu Hukuku Yüksek Lisans yine İşletme ve Felsefe Bölümlerinde lisans derecelerini almıştır. Kamu Hukuku’ndaki Yüksek Lisansını “Anayasa Yargısı’nda Ölçü Normlar Bloğu” isimli tezi ile 2007 yılında tamamlamıştır.

Çeşitli parti kademelerinde görev alan Gücüyener, 2006 yılında AK Parti Eskişehir İl Yönetim Kurulu üyeliği, 2007 yılında Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve SKM başkan Yardımcılığı, 2009 yılında İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

1. Dönem Siyaset Akademisi Türkiye birincisi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden sertifikasını almıştır. 2009-2014 yılları arası Odunpazarı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak görev yapmıştır.

2014-2018 yılları arasında AK Parti İl Seçim İşleri Başkanı olarak görev yapmıştır. 2020-2023 yılları arasında AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev yapmıştır.

Hukuki Araştırmalar Derneği Genel Merkez Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Şube Başkanıdır. Evli ve bir çocuk annesidir.

TÜRKİYE YÜZYILI
AK PARTİ ESKİŞEHİR